اخبار صنعت

چهار ناحیه صنعتی در خراسان شمالی ایجاد می شود

به گزارش ایرنا سیاوش وحدت روز چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شیروان اظهار داشت: شهرک های صنعتی شیروان از لحاظ فعالیت، مساحت و کیفیت یکی از بزرگترین شهرک های استان است که هم اکنون در ردیف دوم و سوم قرار دارد.
وی گفت: امسال برای شهرک های صنعتی شیروان ۲۳ میلیارد ریال و ناحیه صنعتی امیر آباد شیروان ۸٫۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا خراسان شمالی دارای ۹ شهرک و پنج ناحیه صنعتی است.
تاکنون ۲۳۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان به بهره برداری رسیده که برای آن ۲ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
فرماندار شیروان نیز در این جلسه گفت: امسال برای این شهرستان ۴۶۸ میلیارد ریال بودجه ابلاغ شده که اعتبارات امسال در مقایسه با سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.
امین رضا مرآتی با بیان اینکه رویکرد دولت بودجه انقباضی است اظهار داشت: روسای دستگاه های اجرایی باید توجه داشته باشند تلاش آنان باید بهینه دریافت اعتبارات و هزینه کرد باشد.
وی با بیان اینکه پروژه های ضروری باید در دستور کار قرار گیرد گفت: امسال توزیع اعتبارات براساس نیاز واقعی در دستگاه ها خواهد بود و اگر پروژه ای جزو ضرورت های امسال نیست در رقابت با دریافت اعتبارات قرار نگیرد.
مرآتی با اشاره به خشکسالی در این شهرستان افزود: ایجاد شورای حفاظت از آب در دو شهر زیارت و قوشخانه شیروان ضروری است.
شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
۷۱۸۶/۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

انتهای پیام /*


اقتصاد


شهرك ها


ناحيه صنعتي


خراسان شمالي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *