اخبار صنعت

نمایشگاه توانمندی های زرندیه گشایش یافت

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی روز دوشنبه در آیین گشایش این نمایشگاه، گفت: امروز اقتصاد کشور درگیر جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی دشمنان است و این وضعیت شباهت هایی به جنگ هشت ساله دارد بنابراین باید همانند دوران دفاع مقدس ضمن حفظ همدلی و انسجام در راستای رسیدن به اهداف متعالی تلاش شود.
«سعید فرخی» اظهار کرد: با استفاده از همه ظرفیت ها از جمله توان بخش خصوصی می توان از مشکلات عبور کرد و در این بین وظیفه فعالان اقتصادی و دولت این است که در کنار همدیگر بدون شعار و ظاهرسازی فعالیت موثری داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: تاکید استاندار مرکزی بر این است که مدیران با حضور در واحدهای تولیدی و صنایع نسبت به رفع مشکلات اهتمام جدی داشته باشند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: زرندیه با داشتن تنوع و ظرفیت های پرجاذبه و قابل توجیه، قطب سرمایه گذاری در استان مرکزی تلقی می شود و نمونه این ظرفیت ها نیز سرزمین ایرانیان به عنوان یکی از مهمترین طرح های گردشگری کشور است.
وی در مورد نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و سرمایه گذاری زرندیه، گفت: این اقدام آغاز حرکتی امید بخش برای شکوفایی هرچه بیشتر شهرستان زرندیه در آینده است و ضرورت دارد که فرمانداری نسبت به تسهیل حضور سرمایه گذاران و بازدیدکنندگان از این نمایشگاه مساعدت های لازم را ارائه نماید.
فرماندار زرندیه نیز گفت: نمایشگاه معرفی توانمندی های اقتصادی و سرمایه گذاری شهرستان زرندیه به مدت سه روز از تاریخ ۲۸ آبان ماه تا ۳۰ آبان در محل سرزمین ایرانیان دایر است.
«هادی فدایی» بیان داشت: با توجه به ظرفیت های موجود، زرندیه به خصوص در بخش های صنعتی و کشاورزی می تواند در سطح ملی سرمایه گذاران را جذب کند.
وی تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف شناساندن محصولات صنعتی و کشاورزی و دعوت از سرمایه گذاران در قالب ۵۰ غرفه دایر شده است.
به گفته این مسئول، با توجه به ویژگی های زرندیه از جمله نزدیکی به مرکز، مجاورت با فرودگاه امام خمینی (ره)، وجود منطقه ویژه اقتصادی، نزدیکی به آزادراه، دسترسی به راه آهن غرب و جنوب، اشتیاق سرمایه گذاران را برای کارآفرینی بیشتر می کند.
فرماندار زرندیه گفت: ۱۸ هزار کارگر در شهرستان زرندیه فعالیت دارند که از این تعداد هشت هزار نفر در حوزه صنایع فعالیت دارند.
فدایی گفت: سرزمین ایرانیان یک هزار و ۷۰۰ هکتار مساحت دارد که دارای ۲۴ نوع کاربری مختلف است.
دبیر اجرایی نخستین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و سرمایه گذاری شهرستان زرندیه نیز گفت: حضور سرمایه گذاران و آشنایی با صنایع فعال در زرندیه و نیز انعقاد قراردادهای بزرگ با واحد های تولیدی از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
«مجتبی کاظم خانی» تصریح کرد: کمک به توسعه کسب و کار واحد های فعال در بخش های کشاورزی، صنعتی و گردشگری و نیز تقویت زیرساخت ها را می توان از دیگر نتایج برگزاری نمایشگاه توانمندی های شهرستان زرندیه برشمرد.
وی اظهار داشت: با حضور مدیران کل استانی و برگزاری پنل های ویژه در این نمایشگاه، تلاش می شود که برای حل مشکلات پیش روی صنایع و واحد های تولیدی این شهرستان گام های موثری برداشته شود.
کاظم خانی اضافه کرد: برگزاری هممایش چشم انداز اقتصاد و کسب و کار در ایران با حضور یکی از کارآفرین های مطرح کشوری از جمله برنامه های مورد نظر در این نمایشگاه است.
شهرستان زرندیه با بیش از ۶۴ هزار نفر جمعیت در شرق استان مرکزی، حدود ۴۵۰ واحد صنعتی دارد.
۴۸۹۶/۶۵۳۹/۳۰۷۵

انتهای پیام /*


اقتصاد


نمايشگاه اقتصادي


توسعه كسب وكار


زرنديه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *