اخبار صنعت

ناحیه صنعتی مرزی در بیله‌ سوار راه‌ اندازی می‌شود

به گزارش ایرنا، حسن قبادی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: مقدمات توسعه ناحیه صنعتی روح کندی فراهم شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۲۰ هکتار زمین برای توسعه و ایجاد ناحیه صنعتی مرزی روح کندی بیله سوار طی فرایند قانونی اضافه خواهد شد.
وی خواستار همکاری بیش از پیش ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، امور اراضی و ثبت اسناد و املاک برای توسعه ناحیه صنعتی روح کندی بیله سوار شد.
وی با بیان اینکه توسعه ناحیه صنعتی روح کندی ضروری است، اظهار کرد: شهرستان بیله‌ سوار ظرفیت تولید و فرآوری محصولات متنوع کشاورزی و صادرات آن به کشورهای همسایه را دارد.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه این شهرستان با جمهوری آذربایجان همسایه است با راه اندازی ناحیه صنعتی مرزی تحولی عظیم در تولید ، توسعه و رونق اقتصادی منطقه بوجود خواهد آمد.
قبادی گفت: همچنین با راه اندازی این ناحیه صنعتی و با جذب سرمایه گذار و احداث واحدهای صنعتی، صنایع تبدیلی و تولیدی زمینه اشتغال جوانان منطقه فراهم شده و از مهاجرت بی رویه روستاییان و عشایر به شهرها جلوگیری خواهد شد.
فرماندار بیله سوار گفت: با توسعه زیرساخت ها و اعطای تسهیلات می توان سرمایه گذاران و بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در این منطقه تشویق کرد.
به گزارش ایرنا ۱۶ شهرک و ناحیه صنعتی در استان اردبیل فعال است و تاکنون برای ۹۰۰ واحد تولیدی و صنعتی پروانه فعالیت صادر شده که از این تعداد ۶۰۰ واحد فعال و نیمه فعال هستند.
بیله سوار مغان در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
۶۱۳۰/۶۰۱۶

انتهای پیام /*


اقتصاد


ناحیه صنعتی مرزی روح کندی بیله سوار


فرماندار بیله سوار


اردبیل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *