اخبار صنعت

مشکل خاص صادرکنندگان برای بازگرداندن ارز به روایت عسگراولادی

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «اسدالله عسگراولادی» امروز (دوشنبه) در مراسم معرفی و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران در هتل ارم تهران افزود: خریداران ما، نیما را نمی شناسند؛ آنها برای عرضه وجه، حساب بانکی مطالبه می کنند و می خواهند از طریق یک بانک وجه را پرداخت کنند.
«برای بازگشت ارز، باید مسیر دیگری پیدا کنیم زیرا اگر به حساب بانک ها واریز کنند، نهاد نظارت بر تحریم ها در وزارت خزانه آمریکا حساب آنها را می بندد.»
وی ادامه داد: همه صادرکنندگان معتقدند ارز حاصل از صادرات باید به چرخه اقتصاد بازگردد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: ۶۵ سال است که در صادرات فعالیت می کنم؛ اگر در طول این سالها ارز را نمی آوردم که نمی توانستم صادرات خود را ادامه دهم.
وی ادامه داد: اینکه در ماه های اخیر، برخی ها ارز حاصل از صادرات را نیاوردند، نباید به حساب صادرکنندگان نوشت.
عسگراولادی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: وقتی نرخ ارز افزایش یافت، قیمت کالاهای صادراتی به همان میزان رشد کرد اما اکنون که ارز پایین آمده، قیمت ها همچنان بالا مانده اند.

** صادرات یک متولی می خواهد
وی همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه صادرات یک متولی می خواهد، گفت: سازمان توسعه تجارت باید تفکیک و یک متولی برای صادرات با عناوینی همچون سازمان توسعه صادرات شکل گیرد.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد: اکنون حتی ۳۰ درصد خدمتگذاران سازمان توسعه تجارت نیز به صادرات نمی پردازند و بیشتر کار آنها، متمرکز بر واردات است.
عسگراولادی یکی از مشکلات کنونی بازرگانان را طولانی بودن زمان تمدید کارت های بازرگانی بیان کرد و گفت: اکنون فعالان اقتصادی برای تمدید کارت های بازرگانی خود دو تا سه ماه معطل می شوند.
اقتصام**۹۱۸۹**۹۱۳۲ ** ۲۰۲۳

انتهای پیام /*


اقتصاد


تقدیر صادرکنندگان


عسگراولادی


سامانه نیما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *