اخبار صنعت

سرمایه پتروشیمی زنجان افزایش یافت

مسعود مددی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمایه ۵۶۰ میلیارد ریالی این شرکت در بدو تاسیس به یک هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال در خرداد ۹۵ رسیده و در ثبت اسناد ثبت شده بود.
وی یادآورشد: پتروشیمی زنجان سرمایه خود را از یک هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش داد تا پیش پرداخت گشایش اعتبار اسنادی به میزان ۳۸۳ میلیون یورو را نزد بانک ملی داشته باشد.
مددی تاکید کرد: از محل افزایش سرمایه مرحله نخست، بدهی های این شرکت به طرف های قرارداد به خصوص به سیستم بانکی پرداخت و تسویه شد.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل شرکت پتروشیمی زنجان گفت: اکنون طرح به نقطه ای رسیده که با اختصاص تسهیلات ۳۰۶ میلیون یورویی، این شرکت در مسیر غیر قابل بازگشتی قرار گرفته است.
مددی اظهار کرد: با وجود آنکه ارزش سهام ۱۰۰ هزار نفر سهامدار زنجانی این شرکت به نیمی از ارزش روزهای نخست رسیده، اما با تزریق اعتبار ۲ هزار میلیارد ریالی سهامداران، عمده منابع مالی مورد نیاز آن تا حد قابل قبولی تامین شده است.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل شرکت پتروشیمی زنجان گفت: هم اکنون مجموع ارزش سرمایه گذاری این شرکت به ۳۰ هزار میلیارد ریال می رسد.
وی این میزان سرمایه را بیش از مجموع ۵۰ درصد ارزش سرمایه گذاری صنعتی این استان اعلام کرد.
اختصاص این میزان فاینانس به شرکت پتروشیمی زنجان پس از نزدیک ۳ سال پیگیری محقق شد.
با مشارکت بیش از ۵۰۰ میلیارد ریالی نزدیک ۹۶ هزار نفر از شهروندان زنجان برای احداث واحد اوره و آمونیاک پتروشیمی با ظرفیت ۶۸۷ هزار تن آمونیاک و یک میلیون و ۸۰ هزار تن اوره، جریان احداث این واحد صنعتی صورت جدی تری به خود گرفت.
۱۰ سال از این جریان سپری می شود و هنوز مردم چشم انتظار خبرهای خوب از شرکتی هستند که بخشی از ثروت خود را در آن سرمایه گذاری کرده اند، اما مشکلاتی که هیات مدیره نخست با آن مواجه شد، کمبود منابع مالی، نبود پیش بینی درست از محل تامین اعتبار مورد نیاز یک واحد صنعتی ۲۰ هزار میلیارد ریالی و فقدان مدیریت صحیح هزینه ها، موجب شد تا هیات مدیره جدید تصمیم خاصی برای آینده این واحد صنعتی بگیرد.
هیات مدیره جدید تصمیم گرفت، پیش از هر اقدام عملی و تداوم عملیات اجرایی، مشکلات مالی و اداری را مرتفع و تمام منابع مالی مورد نیاز آن را تامین و سپس اقدام به آغاز عملیات اجرایی با جدیت هرچه تمام کند.
شرکت پتروشیمی زنجان در شهرستان ایجرود قرار گرفته و هم اکنون با گذشت ۱۰ سال از آغاز عملیات اجرایی آن شاهد پیشرفت کلی ۲۶ درصدی طرح، ۶۰ درصد پیشرفت مهندسی واحدهای فرآیندی و ۳۶ درصد واحد یوتیلیتی است.
۳۰۰۱/۶۰۸۵

انتهای پیام /*


اقتصاد


پتروشیمی


سرمایه


تسهیلات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *