اخبار صنعت

تکیه بر توان داخل کلید رفع مشکلات اقتصادی است

به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز یکشنبه در دیدار با مسئولان واحدهای صنعتی استان مرکزی به مناسبت روز صنعت، معدن و تجارت در اراک، افزود: وابستگی به سایر کشورها آفت است و تنها راه رفع مشکلات، توسعه صنعتی و اقتصادی و تکیه بر تخصص و توان بومی است.
وی ادامه داد: با وجود بهره مندی از منابع نفتی باید در زمینه تولید لوازم و صنایع وابسته به نفت خودکفایی در کشور ایجاد شود و به نحو احسن از توان داخلی در تامین تجهیزات تخصصی این بخش استفاده شود.
امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: با دستیابی به تولید صنایع و لوازم تخصصی مورد نیاز استخراج و فرآوری صنعت نفت علاوه بر جلوگیری از خام فروشی و افزایش درآمدهای اقتصادی، تحریم و فشار اقتصادی نیز بی اثر می شود.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: تقویت امور پژوهشی محور رشد صنعت است و برای حضور رقابتی در بازارهای خارجی باید کیفیت و توسعه در تولید حاصل شود.
وی ادامه داد: صنایع کشور باید به سرعت به علم روز مجهز شوند و با تکیه بر توانمندی داخلی تبدیل شدن به قطب صنعتی منطقه و جهان دور از انتظار نیست.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: باید تحریم های ظالمانه آمریکا را به فرصتی برای سازندگی و اقتدار تبدیل کرد.
آیت الله دری نجف آبادی خاطر نشان کرد: کارگران و مسئولان واحدهای صنعتی باید با همت و پشتکار بستر تولید استاندارد و باکیفیت را مهیا کنند و همه درکنار هم برای گره گشایی از مشکلات گام بردارند.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این نشست گفت: صنایع مستقر در استان مرکزی کلیدی و مهم هستند و این استان یکی از قطب های مهم تولید کشور محسوب می شود و نیاز است در زمینه فرهنگی و اجتماعی در سطح صنایع تلاش بیشتری شود.
حجت الاسلام غلامحسین بنافی افزود: صنایع استان مرکزی در برگزاری برنامه های فرهنگی علاوه بر حضور کارکنان باید برای کاهش مشکلات اجتماعی خانواده های آنان نیز برنامه داشته باشند.
۲ هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.
بیش از یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در قالب ۱۰ طرح صنعتی، معدنی و کشاورزی در استان مرکزی راه اندازی شده است.
۱۹۵۵/۶۰۱۳/

انتهای پیام /*


اقتصاد


ديدار با صنعتگران


امام جمعه


اراك

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *