اخبار صنعت

تولیدات روستایی استان بوشهر به برندسازی نیاز دارند

به گزارش ایرنا، مریم آذرشب روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی زنان کارآفرین روستایی شهرستان تنگستان افزود: در این بخش همچنین استانداردسازی محصولات، افزایش سطح آگاهی بانوان با انگیزه روستا و مدیران و اعضای صندوق های اعتبارات خرد روستایی برای ایجاد مسیر درآمدزایی و فعالسازی و پویایی صندوق های خرد روستایی بدلیل نقش کاربردی صندوق ها در بستر کارآفرینی بانوان روستایی امری ضروری است.
وی بیان کرد: باتوجه به ظرفیت های شهرستان تنگستان و زیست بوم پیرامونی برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های کارآفرینی برای اعضا صندوق های خرد روستایی و بانوان روستایی جویا و علاقمند به راه اندازی کسب و کار حائز اهمیت ویژه ای است.
آذر شب ادامه داد: دراین ارتباط ارائه آموزش‌های حرفه‌ای و برگزاری دوره‌های تخصصی تربیت تسهیلگران و مشاوران حرفه‌ای کسب و کار و کارآفرینی با هدف روان سازی فرآیند و مسیر اشتغال پایدار روستایی با اولویت بانوان، اجرای طرح تحول توانمندسازی بانوان روستایی بصورت آزمایشی در نقاط شناسایی شده در سطح استان با توجه به شاخص هایی چون نرخ بیکاری شهرستان‌ها مورد توجه جدی است.
وی افزود: تهیه و ارائه الگوی مناسب اشتغال بانوان روستایی توسط متولیان و سازمان های ذیربط با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بومی و محلی روستاهای استان امری اجتناب ناپذیر است.
آذرشب یادآورشد: در حوزه اشتغالزایی برای بانوان متقاضی راه اندازی کسب و کار ضوابط و قوانین اجتناب ناپذیر و سختگیرانه سیستم بانکی در اعطای تسهیلات و زمانبر بودن فرآیند همواره وجود داشته که این مهم در صندوق های خرد روستایی به میزان قابل توجهی تسهیل شده است.
وی اظهار داشت: در این زمینه امید است با همراهی دهیاران بتوانیم زمینه بروز خلاقیت و ایده پردازی و رونق کسب و کار و اشتغال را برای بانوان توانمند روستایی مهیا کنیم.
آذرشب بیان کرد: در این خصوص دهیاران بعنوان آخرین پایگاه اجرایی دولت با مردم، باید فعال شوند و با تمرکز بر برنامه ها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و منابع انسانی موثرتر عمل کنند.
وی یادآور شد: در هویت‌یابی روستایی نیز ضرورت دارد با شناسایی قابلیت ها و ظرفیت های منحصر بفردِ روستا اقدام های ویژه با محوریت دهیاری ها و شوراها صورت گیرد.
آذرشب افزود: صرف پرداختن به برنامه های عمرانی توسط دهیاران، اجحاف در حق منابع انسانی و عدم توجه به دارایی ارزشی و انسانی است.
۷۲۱۲/۶۰۴۵

انتهای پیام /*


اقتصاد


برندسازي


روستا


توليد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *