اخبار صنعت

امکان راه اندازی شهرک چوب در شیراز با هدف تمرکز مشاغل مربوط

هم اینک کارگاه های مبل سازی شیراز به صورت پراکنده نزدیک زندان عادل آباد شیراز است که هم از نظر ترافیک و هم از نظر دسترسی چنین موردی برای مردم مشکل ساز است.
یک فعال اقتصادی به ایرنا گفت:شهرک چوب برای تجمیع کارهای چوبی لازم است که هم نمایشگاه دائمی فروش باشد و هم مثل یافت آباد تهران باعث منطقی شدن و ارزان تر شدن قیمت ها می شود و هم اینکه دسترسی مردم به این شهرک راحت تر خواهد بود.
هاشمی ادامه داد:‌ الان که فعالیت مبل سازان و مصنوعات چوبی نزدک و دورو بر زندان عادل آباد شیراز است دسترسی مردم به مبل سازان آسان نیست ضمن اینکه نمایشگاه مناسب برای عرضه محصولاتشان ندارند ولی با تجمیع آنان کارهای خدماتی هم رونق می یابد و اشتغال زایی خواهد داشت.
خدانظر خواجه که از بوشهر برای خرید مبلمان به شیراز آمده بود به ایرنا گفت:‌برای خرید مبل، تمام شیراز را زیر پا گذاشتم و مبل دلخواهم را نتوانستم بخرم زیرا وقت نداشتم و مغازه ها پراکنده بودند.
بنا به اعلام روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و بازرگانی شیراز راه اندازی شهرک خصوصی چوب در شیراز
در جلسه این هفته کمیسیون صنعت اتاق شیراز مطرح و توسط اعضای این کمیسیون و فعالان بخش چوب استان بررسی شد.
در مطلب ارسالی پنجشنبه روابط عمومی این اتاق به نقل از علی خسروی یکی از اعضای این کمیسیون آمده است:‌ایجاد شهرک خصوصی چوب یکی از نیازهای شهر شیراز است که در این شهرک باید فضایی برای نمایشگاه دائمی صنایع چوبی و مبلمان برای رفع نیازهای بازار دائر شود.
وی افزود: بخش خصوصی استان فارس ظرفیت خوبی برای ایجاد شهرک صنعتی خصوصی چوب در استان دارد که با ایجاد این شهرک بحث حمایت از مصرف کننده نیز مورد توجه قرار می گیرد.
عضو هیات مدیره اتحادیه چوب و الوار شیراز اظهارداشت: با ایجاد این شهرک خدماتی از جمله صنایع چوب، ام دی اف، روکش، مصنوعات، تولید و خدمات جنبی در یک مکان ارائه می شود و زنجیره اقتصادی ایجاد می کند و ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال در استان فارس و شهر شیراز است.
خسروی اضافه کرد: تجمیع تولید کنندگان در یک مکان دستاوردهایی را به دنبال دارد که برای راه اندازی این شهرک نیاز به حمایت بخش دولتی و خصوصی در استان است.
رجایی نائب رئیس کمیسیون صنعت اتاق شیراز نیز گفت: در هر رشته فعالان آن می توانند مشکلات آن را حل کنند و ظرفیت هایی مانند اتاق بازرگانی، کمیسیون ها و کارگروه ها وسیله ای برای حل مشکلات و رشد اقتصادی در هر بخش است.
۱۸۷۶

انتهای پیام /*


اقتصاد


شهرك چوب


مبلمان


تجميع خدمات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *